דף הבית » מאמרים » מה כדאי לי לרכוש?

מה כדאי לי לרכוש?

מה ההבדלים בין טפטים ומדבקות קיר? מה מאפיין כל אחד? מתי עדיף להדביק בחדר טפט, ומתי מדבקה?

מדבקות קיר נמצאות בשימוש בשנתיים האחרונות ויותר וניתן למצוא אותן בכל מקום. הן עשויות מחומר שנקרא ויניל ואינן מותירות סימנים על הקיר כאשר מסירים אותן, כמו שטפטים עשויים בהחלט להותיר. לחילופין, היום אפשר למצוא טפטים מדהימים, מצויירים בעבודת יד, אשר עשויים מנייר ממוחזר, אבל להדביק אותם על הקיר, מצריך חשיבה של עיצוב לטווח ארוך. אז מה בעצם כדאי יותר?

טפט הוא דרך טובה להוספה של הרבה עיצוב וצבע לחדר. ניתן להשתמש בו על כל הקירות בחדר, על קיר אחד או שניים בלבד, או אפילו רק על חלקים מהקיר. למרות שיש מי שחושב שהרעיון של הדבקת טפטים על הקיר הוא די מאיים, כיום הוא די קל, במיוחד עם סוגי הטפטים המודרניים הקיימים בשוק. ברגע שאתם מחליטים על הדוגמא של הטפט, אין צורך להשקיע יותר מדי מחשבה בשאר העיצוב של החדר, אלא רק לוודא שהדוגמא תואמת בין כל רצועות הנייר, כפי שצריך להדביק. זו דרך ליצור עיצוב כללי של החדר ודרך יעילה לכסות קירות שאינם במצב מושלם.

אבל לטפטים יש גם חסרונות, צריך להודות: הם פחות מתאימים, במקרה שאתם מחליטים לבחור טפט איכותי, כדי להדביק אותו על כל קירות החדר – ההוצאה עלולה להיות גבוהה מאוד.  בנוסף על כך, כאשר אתם מדביקים טפטים, אתם יוצרים עיצוב לטווח ארוך, למרות הקלות היחסית בהסרת הטפטים המודרניים. בכל מקרה, זה עלול להיות עבודה פחות קלה ממדבקות קיר, אם אתם משנים את דעתכם זמן קצר לאחר שסיימתם.

כשחושבים על שימוש במדבקות קיר, נהנים מהתקנה קלה, כאשר הן קיימות במגוון סגנונות ודוגמאות. בהשוואה לטפטים, עלות מדבקות קיר עשויה להיות נמוכה יותר, במיוחד אם אתם לא חושבים על כיסוי של קירות שלמים בחדר. הן קלות יותר לעבודה, מאשר טפטים ומאפשרות לכם לבצע את העבודה בעצמכם, במקרים בהם אתם רוצים לשנות את המראה הכללי של החדר או להוסיף לו סגנון וצבע. העובדה כי הן קיימות במגוון ענק של דוגמאות, מבטיח כי כל אחד יכול למצוא את מה שהוא אוהב, לכל סגנון וכמובן, הן קלות מאוד להסרה. בעצם, מדבקות קיר איכותיות מאפשרות גם שימוש חוזר. לכן, אם אתם חובבי השינויים המהירים, כדאי שתרכשו את המדבקות האלה.

למרות שמדבקות קיר קלות מאוד לעבודה, הן מצריכות מידה מסויימת של יצירתיות, כאשר רוצים ליצור מראה נאה ומיוחד. לכן, למי שאין כל-כך זיקה יצירתית מנימלית, כדי ליצור מראה הרמוני בעצמו, ניתן לרכוש מדבקות קיר גדולות, שניתן להדביק על קיר שלם, כפי שאפשר לעשות עם טפטים, במקום להשתמש במספר מדבקות קטנות. הסוג הזה של מדבקות קיר, בדרך כלל עשוי מנייר, כך שאולי לא תוכלו לעשות בהן שימוש חוזר.

בסופו של דבר, ההחלטה אם להשתמש במדבקות קיר או בטפטים היא אישית. שתי האפשרויות יכולות ליצור מראה עיצובי עכשווי, מרהיב ומיוחד. הדרך הטובה ביותר לעשות את ההחלטה, היא לשקול את היתרונות והחסרונות שלהן ולהחליט איזו דרך עונה הכי טוב על הצרכים שלכם.

Printer
המלצות נוספות עבורך:
קופים שובביםקופים שובבים
קופים שובבים
129 ₪
מדבקת קיר דגים עם נורהמדבקת קיר דגים עם נורה
מדבקת קיר דגים עם נורה
89 ₪
מדבקה לדלת בסגנון יווני עתיק בורדומדבקה לדלת בסגנון יווני עתיק בורדו
מדבקה לדלת בסגנון יווני עתיק בורדו
289 ₪